Menu

Tropical Islands - Luty 2019 - co warto wiedzieć ? Część II.

Wracając do części I wpisu o Tropical Islands, który znajdziecie tutaj i temperatury na wyspie, która sięga ponad 30 stopni, oprócz tego, że sięgniecie po kwaśny deser :) ... możecie schłodzić się również w wodzie. Będąc na wyspie już od samego spacerowania można się spocić, więc baseny, zimne napoje i lody to jedyny ratunek, żeby się trochę ochłodzić. 


Na zdjęciu Morze Południowe z piaszczystą plażą i leżakami. Jest to fajne miejsce do pływania, grania w siatkę wodną, czy też nurkowania. Nurkowanie też było dla nas nowością, której ostatnim razem nie było, ale tamtym razem trafiliśmy na wodny fitness, który odbywał się właśnie w tym basenie. 
Tym razem nie trafiliśmy :(.
Możecie także poleżeć na wygodnych leżakach i poczytać fajną książkę... oczywiście o ile znajdziecie miejsce :). My tym razem z wielkim trudem znaleźliśmy jeden leżak, na którym zostawiliśmy swoje rzeczy, więc poszliśmy pływać i korzystać z innych atrakcji wodnych. 


Niedaleko Morza Południowego znajduje się Laguna, w której jest o wiele cieplejsza woda niż w Morzu Południowym. 
Jest to kolejny z basenów przy którym również możecie się zrelaksować, popływać i poleżeć na leżaku. 
Różnica jest taka, że Morze Południowe to bardziej otwarta i zdecydowanie jaśniejsza przestrzeń, a Laguna jest otoczona roślinnością i skałami. 
Niestety nie zrobiłam zdjęcia Laguny.


Amazonia jest to niedawno otwarta strefa na zewnątrz budynku. 
Znajdziecie tam zjeżdżalnie i baseny z ciepłą wodą, a także strefę do spacerowania. 
Jednak o takiej porze roku spacerowanie jest zabronione, ze względu na niską temperaturę, a wyjść możecie tylko wchodząc do wody, więc jesteście tylko w strojach kąpielowych lub slipkach. 
Gdy zejdziecie na dół, znajdują się otwarte półki, na których możecie zostawić klapki, czy też ręczniki. 
Nie potrzebujecie do nich zegarków, po prostu są to regały bez drzwiczek. Na zewnątrz wychodziliśmy wchodząc do wody kilka stopni w dół drzwiami obrotowymi. 
Pod gołym niebem możecie cieszyć się takimi atrakcjami jak jacuzzi, prądy wodne, zjeżdżalnie i różne inne atrakcje.


Tym korytarzem idziemy do Amazonii, czyli strefy na zewnątrz budynku.


Kolejną z atrakcji jest zwiedzanie wyspy z góry, czyli lot balonem. W takich budynkach jak ten i wiele innych możecie zarezerwować sobie nocleg. 
Rezerwując nocleg wcześniej wchodzicie osobnym wejściem dla osób z zarezerwowanym noclegiem, a jest to jednoznaczne, że nie musicie stać np. w tak długich kolejkach jak my, wykupując bilet jednodniowy. 


Możecie także poczuć się jak na biwaku nocując w namiotach na polu biwakowym.


.... ciąg dalszy nastąpi :) 

Brak komentarzy

Prześlij komentarz